09.01.2018

Umowa z KIRCHHOFF Polska


INNOAGH podpisało umowę z KIRCHHOFF Polska sp. z .o.o. na przeprowadzenie kursu pn. „Mechanik narzędziowy” dla wskazanych przez przedsiębiorstwo pracowników. 

KIRCHHOFF Polska sp. z o.o. działa w ramach międzynarodowego koncernu KIRCHHOFF Automotive. KIRCHHOFF Automotive to kluczowy partner w rozwoju dla branży motoryzacyjnej, produkujący metalowe i hybrydowe złożone zespoły szkieletów strukturalnych nadwozi i podwozi z uwzględnieniem nowoczesnych systemów zabezpieczeń przed skutkami kolizji. Przedsiębiorstwo KIRCHHOFF Polska zostało utworzone po to, by wytwarzać i dostarczać części i komponenty do samochodów osobowych produkowanych w Polsce i innych krajach Europy. 

Firma regularnie poszukuje, zatrudnia, ale jak się okazuje również szkoli specjalistów w zakresie formowania metalu w procesie tłoczenia, jego łączenia w procesie zgrzewania i spawania oraz zabezpieczenia antykorozyjnego powierzchni wyprodukowanych wyrobów. Wspólna inicjatywa jest przykładem dualnego systemu kształcenia młodych pracowników tak ważnego dla polskiej gospodarki. 

Zajęcia potrwają do końca 2018 roku (ok. 900 godzin zajęć). Programem szkoleniowym objęto 12 pracowników firmy Kirchhoff. Zajęcia odbywać się będą w Regionalnym Centrum Transferu Nowoczesnych Technologii Wytwarzania w Mielcu (którego od kilku lat INNOAGH jest operatorem zewnętrznym) oraz na produkcji w siedzibie firmy.