22.12.2017

Wyjście kapitałowe ze spółki Bisonte


Po okresie niespełna dwu letniej akceleracji spółki Bisonte INNOAGH sprzedało swoje udziały. Do spółki dołączył nowy udziałowiec, który postanowił zainwestować w zespół i pomóc wprowadzić innowacyjne produkty firmy na rynek.

 

Założony w 2015 r., przez zespół studentów oraz naukowca Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Robotyki AGH, spin-off zajmuje się projektowaniem i prototypowaniem rozwiązań z zakresu mechatroniki i robotyki. Jednym z największych sukcesów firmy jest zbudowanie prototypu unikatowego robota podwodnego „Wiatka”. Wielozadaniowy pojazd podwodny z kadłubem o zmiennej geometrii, jak na podwodne roboty, jest niezwykle mały, lekki, prosty i bezpieczny w użyciu. Prototyp prezentowany był na licznych targach oraz wystawach, w tym na Kongresie Impact ‘17 w Krakowie oraz Międzynarodowej Wystawie Wynalazków w Genewie, gdzie zdobył Złoty Medal z wyróżnieniem przyznanym przez międzynarodowe jury.

Mamy nadzieję, że dzięki nowemu inwestorowi, który oprócz kapitału wniesie do akademickiego startupu kontakty biznesowe, niezbędną wiedzę oraz własne doświadczenie, Bisonte osiągnie kolejny etap rozwoju, a Wiatka niebawem trafi na rynek pomagając w podwodnych pracach inspekcyjnych.