16.11.2017

Spotkanie Porozumienia Akademickich Centrów Transferu Technologii (PACTT) w AGH


W dniach 13-15 listopada 2017 r. w Akademii Górniczo-Hutniczej odbyła się IV Ogólnopolska Konferencja Porozumienia Akademickich Centrów Transferu Technologii (PACTT).  Do Krakowa zjechali eksperci zajmujący się na co dzień transferem oraz komercjalizacją wiedzy i technologii z ponad 30 krajowych uczelni. Dyrektorzy CTT, brokerzy innowacji, specjaliści od wyceny własności intelektualnej dzielili się swoją wiedzą, doświadczeniami oraz wizją dalszego rozwoju swoich jednostek. W wydarzeniu aktywnie uczestniczyli również przedstawiciele INNOAGH, jako współgospodarze konferencji. 

W drugim dniu konferencji uczestnicy odbył się panel dyskusyjny w którym uczestniczyli Pan Piotr Dardziński (Podsekretarz stanu w MNiSW) oraz Pan Andrzej Kurkiewicz (Zastępcą dyrektora Departamentu Innowacji i Rozwoju MNiSW). Spotkanie było okazją do dyskusji na temat założeń „dużej” ustawy o innowacyjności, projektu Konstytucji dla Nauki oraz aktualnie realizowanego przez CTT i spółki celowe programu Inkubator Innowacyjności +.

Jednym z tematów przewodnich konferencji była internacjonalizacja. Uczestnicy mieli okazję uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez ekspertów z ASTP-Proton, PROGRESS-TT oraz Komisji Europejskiej. 

IV Ogólnopolska Konferencja PACTT była również okazją do świętowania potrójnego jubileuszu Centrów Transferu Technologii trzech krakowskich uczelni. Swoje 20-lecie obchodziło CTT Politechniki Krakowskiej, 15-lecie CTT Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz 10-lecie CTT AGH.