Pierwsza Ogólnopolska Konferencja Sieciująca Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości
Za nami pierwsza Ogólnopolska Konferencja Sieciująca Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości!
22–23 czerwca na Uniwersytecie Warszawskim spotkaliśmy się z ponad 50 ośrodkami akademickimi z całej Polski, aby wspólnie rozmawiać o przyszłości przedsiębiorczości akademickiej, wsparciu studentów i młodych innowatorów oraz budowaniu silnej sieci współpracy inkubatorów.
Przez dwa dni obyło się mnóstwo inspirujących dyskusji, wymiany doświadczeń i rozmów o wyzwaniach, przed którymi stoją dziś akademickie inkubatory przedsiębiorczości.
Szczególnie ciekawe były wystąpienia w których podkreślona została gotowość Uniwersytetu Warszawskiego do wspierania sieci akademickich inkubatorów przedsiębiorczości oraz rozwoju postaw przedsiębiorczych wśród studentów, doktorantów i naukowców.
Ważny wymiar europejski przedsięwzięcia zaakcentował również Michał Goszczyński, Dyrektor Departamentu Współpracy Międzynarodowej w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego, który w swoim wystąpieniu wskazał na rosnące znaczenie przedsiębiorczości akademickiej i potrzebę wzmacniania wsparcia dla naukowców oraz innowatorów.
Dziękujemy za zaproszenie i mamy nadzieję- do zobaczenia!
